Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Projekt współfinansowany ze środków Budżetu Państwa.
Spotkanie Nauki i Biznesu

Szanowni Państwo,

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie wraz z Centrum Inicjatyw Gospodarczych – Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz Lubuskim Klastrem Metalowym ma zaszczyt zaprosić na VI Spotkanie Nauki z Biznesem, które odbędzie się w dniu 3 października 2024 roku. 

Naszą pasją jest łączenie nauki i biznesu.
Rozwijając się dla przemysłu w ramach projektów finansowanych przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Ministra Edukacji i Nauki zwiększamy możliwości badawcze naszego wydziału m.in. o badania technologii inteligentnych materiałów i struktur tłumiących, badania związane z zastosowaniem rozszerzonej rzeczywistości, kooperacji robotów i ludzi, technologii IIoT.

Zapraszamy firmy zainteresowane współpracą, poszukujące partnerów naukowych i biznesowych.

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli firm wpisujących się w realizację inteligentnych specjalizacji województwa zachodniopomorskiego i zachodniej Polski, takich jak:

  • technologie i usługi przyszłości, która obejmuje wdrażanie innowacji cyfrowych oraz kreatywnych rozwiązań i technologii,
  • inteligentne metody wytwarzania wyrobów i maszyn, związane w szczególności z przetwórstwem metalowym, przemysłem metalurgicznym, maszynowym, precyzyjnym, środków transportu oraz elektrotechnicznym i elektronicznym,
  • przetwórstwo naturalne nowej generacji, związanego z przetwórstwem spożywczym, drzewnym, rolnictwem, leśnictwem oraz branżą meblarską,
  • niebieska gospodarka i zielony transport, związaną m.in. z energią odnawialną, przemysłem stoczniowym i offshore,
  • produkty oparte na technologiach informacyjnych,
  • wielkogabarytowe konstrukcje wodne i lądowe,
  • zaawansowane wyroby metalowe,

jak również przedstawicieli przemysłu:

  • tworzyw sztucznych,
  • branży elektrycznej i elektronicznej,
  • stoczniowego,
  • offshorowego,
  • przeładunkowego, 
  • energetyki wiatrowej, 
  • drzewnego,
  • kamieniarskiego,
  • wytwarzania maszyn i urządzeń,
  • hydrauliki,

chcących rozwijać swoje procesy produkcyjne oraz wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z możliwościami badawczymi Wydziału

Data: 03.10.2024 r. (czwartek)
Czas: 09:00-16:00
Miejsce spotkania: Al. Piastów 19, 70-310 Szczecin – Laboratorium Hala Technologiczna
Kontakt: (+48) 888 592 561 lub aterelak@zut.edu.pl

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do rejestracji:

Dlaczego warto wziąć udział?

  • Wydarzenie zapewnia możliwość spotkania oraz bliższego poznania naukowców, zaplecza badawczego oraz możliwości jakie stwarza współpraca z Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki.
  • Dyskusja w ramach panelu eksperckiego oraz zapoznanie się z możliwościami badawczymi, aplikacyjnymi i wdrożeniowymi prezentowanej infrastruktury.
  • To okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń z przedsiębiorcami.
  • Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
  • Możliwość zaprezentowania własnych produktów, rozwiązań. Wszystkich zainteresowanych odpłatnym udostępnieniem miejsca na prezentację własnej firmy w trakcie Spotkania prosimy o bezpośredni kontakt mailowy: aterelak@zut.edu.pl lub telefoniczny:(+48) 888 592 561.

To już szósta odsłona Spotkań realizowanych przez Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT w Szczecinie.

W seminarium eksperckim w trakcie I Spotkania Nauki i Biznesu wzięło udział ponad 15 przedstawicieli firm intensywnie rozwijającego się w regionie przemysłu przeładunkowego, drzewnego, stoczniowego i energetyki wiatrowej.

II Spotkanie Nauki i Biznesu dedykowane było dla przemysłu: stoczniowego, offshorowego, przeładunkowego, energetyki wiatrowej, przemysłu drzewnego, maszyn wielkogabarytowych oraz wytwarzania maszyn i urządzeń dla potrzeb wymienionych gałęzi przemysłowych.
W Spotkaniu udział wzięli przedstawiciele 26 przedsiębiorstw głównie z regionu zachodniopomorskiego i lubuskiego oraz dwóch Uczelni ze Szczecina: Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Akademii Morskiej w Szczecinie.

Podczas III Spotkania Nauki i Biznesu zaprezentowane zostały możliwości badawcze Wydziału w zakresie wsparcia dotyczącego robotyzacji przemysłu ( systemy zrobotyzowanego transportu, robot spawalniczy), obróbki CNC, pomiarów emisji elektromagnetycznej urządzeń elektrycznych, testowania i diagnostyki układów hydraulicznych, pomiaru drgań i badania wytrzymałości materiałów. Swoje rozwiązania i produkty zaprezentowało również 5 firm: Bossard Poland S.A., In Tech Met Konsulting Techniczny, TENTE, STr, FANUC Polska oraz Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii. W Spotkaniu wzięło udział 85 uczestników, reprezentujących 25 firm oraz przedstawiciele Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki oraz Wydziału Elektrycznego ZUT w Szczecinie.

W IV Spotkaniu Nauki i Biznesu udział wzięło 120 uczestników, w tym 82 uczestników z firm i organizacji oraz 38 uczestników z ZUT w Szczecinie. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele 6 organizacji: Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Szczecinie, Klaster METALIKA dla Przemysłu, Okręgowy Urząd Miar Szczecin, Platforma Przemysłu Przyszłości, Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz 47 przedsiębiorstw: 3D Phoenix Sp. z o.o. , ADAMUS S.A., Alumare Sp. z o.o., Autocomp Management, Bartosz  Pastucha, BECKHOFF Automation Sp. z o.o., Business Software sp. z o.o., Drone Design, Durable Sp. z o.o., EBZ DESIGNE ENGINEERING SP Z O.O., Espersen Poland Sp. z o.o., EsysControl, FANUC Polska Sp z o.o., GAMM-BUD Sp. z o.o., GARO, GMK Łobez S.A., GTP-opakowania Sp. z o.o., HIWIN GMBH, HYDROMEGA SP z o.o., HYMAX Grzegorz Mnich, IN TECH MET, Integart Sp. z o.o., item Polska Sp. z o. o., Ivy Technology Poland Sp. z o.o., Jupiter Bach Polska Sp z o.o., KK Wind Solutions Polska sp. z o.o. , MASTER MARKETING PIOTR BOGUCKI, Maxfilament, MECON, Metaltechnica Sp. z o.o., NMG S.A., Polcomm, PPHU POLIGRAF, Radiometer Solutions Sp. z o.o., SELFA GE S.A., Sels Sp. z o.o. Sp. K., Siemens, SMARTTECH SP. Z O.O., Stargum, STr Sp. z o.o., Sygnis SA, TECH-SYSTEM Group Sp. o.o. Sp.k., Teledoor Poland Sp. z o.o., UBD Poland Sp. z o.o., Yaskawa Polska sp. z o.o., Zakład Mechanizmów Napędowych S.C. Gabriela Szydłowska, Roman Tański, Zakład Metalowy ALEM Sp. z o.o..

W V Spotkaniu Nauki i Biznesu, które odbyło się 19 października 2023 r. w Laboratorium Hala Technologiczna, Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki, gościło blisko 100 firm i organizacji zrzeszających przedsiębiorstwa oraz przedstawiciele 6 uczelni. Wydarzenie było okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń z przedsiębiorcami i organizacjami działającymi na rzecz przedsiębiorstw, a towarzyszyły mu dyskusje w ramach panelów eksperckich oraz prezentacja infrastruktury badawczej wraz z jej możliwościami badawczymi, aplikacyjnymi i wdrożeniowymi.

Na Spotkaniu Przedstawiona zostanie aparatura badawcza zakupiona w ramach realizacji projektów: 

1.  „Doposażenie Środowiskowego Laboratorium Miernictwa Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki w laboratorium technologii inteligentnych materiałów i struktur tłumiących”
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 –2020.

2. „Doposażenie Hali Technologicznej w Laboratorium e-Produkcji realizujące koncepcję Przemysłu 4.0”
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 –2020.
Projekt współfinansowany przez Ministra Edukacji i Nauki.

Organizator

Współorganizatorzy

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
Centrum Inicjatyw Gospodarczych
Lubuski Klaster Metalowy

Patronat Honorowy

Patronat Honorowy Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza
Patronat Honorowy Wojewody Zachodniopomorskiego
Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Szczecin
Patronat Honorowy Rektora Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie
Patronat Honorowy Północnej Izby Gospodarczej
Patronat Honorowy Klaster Metalika dla Pzzemysłu
klaster IT

Sponsorzy

Logo firmy FANUC. Czerwony napis FANUC na białym tle.
Logo firmy Bossard. Niebieski napis Bossard na białym tle. w drugiej linijce czarny napis Proven Productivity na białym tle
Intechmet logo
Logotyp 3D
STR Logo OK

Partnerzy

MicrosoftTeams image 8 4
ZachodniopomorskiZPP Logo 1 Zielone Horyzontalne RGB Biale tlo z marginesem
logo WE
Logo PK kolor PL PNG
logo WBiIS pion kolor e1726045638922
logo ceop PM

loga projektu