Szanowni Państwo,
Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie wraz z Centrum Inicjatyw Gospodarczych – Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz Lubuskim Klastrem Metalowym ma zaszczyt zaprosić na VI Spotkanie Nauki z Biznesem, które odbędzie się w dniu 3 października 2024 roku.
Naszą pasją jest łączenie nauki i biznesu.
Rozwijając się dla przemysłu w ramach projektów finansowanych przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Ministra Edukacji i Nauki zwiększamy możliwości badawcze naszego wydziału m.in. o badania technologii inteligentnych materiałów i struktur tłumiących, badania związane z zastosowaniem rozszerzonej rzeczywistości, kooperacji robotów i ludzi, technologii IIoT.
Zapraszamy firmy zainteresowane współpracą, poszukujące partnerów naukowych i biznesowych.
Serdecznie zapraszamy przedstawicieli firm wpisujących się w realizację inteligentnych specjalizacji województwa zachodniopomorskiego i zachodniej Polski, takich jak:
- technologie i usługi przyszłości, która obejmuje wdrażanie innowacji cyfrowych oraz kreatywnych rozwiązań i technologii,
- inteligentne metody wytwarzania wyrobów i maszyn, związane w szczególności z przetwórstwem metalowym, przemysłem metalurgicznym, maszynowym, precyzyjnym, środków transportu oraz elektrotechnicznym i elektronicznym,
- przetwórstwo naturalne nowej generacji, związanego z przetwórstwem spożywczym, drzewnym, rolnictwem, leśnictwem oraz branżą meblarską,
- niebieska gospodarka i zielony transport, związaną m.in. z energią odnawialną, przemysłem stoczniowym i offshore,
- produkty oparte na technologiach informacyjnych,
- wielkogabarytowe konstrukcje wodne i lądowe,
- zaawansowane wyroby metalowe,
jak również przedstawicieli przemysłu:
- tworzyw sztucznych,
- branży elektrycznej i elektronicznej,
- stoczniowego,
- offshorowego,
- przeładunkowego,
- energetyki wiatrowej,
- drzewnego,
- kamieniarskiego,
- wytwarzania maszyn i urządzeń,
- hydrauliki,
chcących rozwijać swoje procesy produkcyjne oraz wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z możliwościami badawczymi Wydziału
Data: 03.10.2024 r. (czwartek)
Czas: 09:00-16:00
Miejsce spotkania: Al. Piastów 19, 70-310 Szczecin – Laboratorium Hala Technologiczna
Kontakt: (+48) 888 592 561 lub aterelak@zut.edu.pl
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do rejestracji:
Dlaczego warto wziąć udział?
- Wydarzenie zapewnia możliwość spotkania oraz bliższego poznania naukowców, zaplecza badawczego oraz możliwości jakie stwarza współpraca z Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki.
- Dyskusja w ramach panelu eksperckiego oraz zapoznanie się z możliwościami badawczymi, aplikacyjnymi i wdrożeniowymi prezentowanej infrastruktury.
- To okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń z przedsiębiorcami.
- Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
- Możliwość zaprezentowania własnych produktów, rozwiązań. Wszystkich zainteresowanych odpłatnym udostępnieniem miejsca na prezentację własnej firmy w trakcie Spotkania prosimy o bezpośredni kontakt mailowy: aterelak@zut.edu.pl lub telefoniczny:(+48) 888 592 561.
To już szósta odsłona Spotkań realizowanych przez Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT w Szczecinie.
W seminarium eksperckim w trakcie I Spotkania Nauki i Biznesu wzięło udział ponad 15 przedstawicieli firm intensywnie rozwijającego się w regionie przemysłu przeładunkowego, drzewnego, stoczniowego i energetyki wiatrowej.
II Spotkanie Nauki i Biznesu dedykowane było dla przemysłu: stoczniowego, offshorowego, przeładunkowego, energetyki wiatrowej, przemysłu drzewnego, maszyn wielkogabarytowych oraz wytwarzania maszyn i urządzeń dla potrzeb wymienionych gałęzi przemysłowych.
W Spotkaniu udział wzięli przedstawiciele 26 przedsiębiorstw głównie z regionu zachodniopomorskiego i lubuskiego oraz dwóch Uczelni ze Szczecina: Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Akademii Morskiej w Szczecinie.
Podczas III Spotkania Nauki i Biznesu zaprezentowane zostały możliwości badawcze Wydziału w zakresie wsparcia dotyczącego robotyzacji przemysłu ( systemy zrobotyzowanego transportu, robot spawalniczy), obróbki CNC, pomiarów emisji elektromagnetycznej urządzeń elektrycznych, testowania i diagnostyki układów hydraulicznych, pomiaru drgań i badania wytrzymałości materiałów. Swoje rozwiązania i produkty zaprezentowało również 5 firm: Bossard Poland S.A., In Tech Met Konsulting Techniczny, TENTE, STr, FANUC Polska oraz Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii. W Spotkaniu wzięło udział 85 uczestników, reprezentujących 25 firm oraz przedstawiciele Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki oraz Wydziału Elektrycznego ZUT w Szczecinie.
W IV Spotkaniu Nauki i Biznesu udział wzięło 120 uczestników, w tym 82 uczestników z firm i organizacji oraz 38 uczestników z ZUT w Szczecinie. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele 6 organizacji: Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Szczecinie, Klaster METALIKA dla Przemysłu, Okręgowy Urząd Miar Szczecin, Platforma Przemysłu Przyszłości, Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz 47 przedsiębiorstw: 3D Phoenix Sp. z o.o. , ADAMUS S.A., Alumare Sp. z o.o., Autocomp Management, Bartosz Pastucha, BECKHOFF Automation Sp. z o.o., Business Software sp. z o.o., Drone Design, Durable Sp. z o.o., EBZ DESIGNE ENGINEERING SP Z O.O., Espersen Poland Sp. z o.o., EsysControl, FANUC Polska Sp z o.o., GAMM-BUD Sp. z o.o., GARO, GMK Łobez S.A., GTP-opakowania Sp. z o.o., HIWIN GMBH, HYDROMEGA SP z o.o., HYMAX Grzegorz Mnich, IN TECH MET, Integart Sp. z o.o., item Polska Sp. z o. o., Ivy Technology Poland Sp. z o.o., Jupiter Bach Polska Sp z o.o., KK Wind Solutions Polska sp. z o.o. , MASTER MARKETING PIOTR BOGUCKI, Maxfilament, MECON, Metaltechnica Sp. z o.o., NMG S.A., Polcomm, PPHU POLIGRAF, Radiometer Solutions Sp. z o.o., SELFA GE S.A., Sels Sp. z o.o. Sp. K., Siemens, SMARTTECH SP. Z O.O., Stargum, STr Sp. z o.o., Sygnis SA, TECH-SYSTEM Group Sp. o.o. Sp.k., Teledoor Poland Sp. z o.o., UBD Poland Sp. z o.o., Yaskawa Polska sp. z o.o., Zakład Mechanizmów Napędowych S.C. Gabriela Szydłowska, Roman Tański, Zakład Metalowy ALEM Sp. z o.o..
W V Spotkaniu Nauki i Biznesu, które odbyło się 19 października 2023 r. w Laboratorium Hala Technologiczna, Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki, gościło blisko 100 firm i organizacji zrzeszających przedsiębiorstwa oraz przedstawiciele 6 uczelni. Wydarzenie było okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń z przedsiębiorcami i organizacjami działającymi na rzecz przedsiębiorstw, a towarzyszyły mu dyskusje w ramach panelów eksperckich oraz prezentacja infrastruktury badawczej wraz z jej możliwościami badawczymi, aplikacyjnymi i wdrożeniowymi.
Na Spotkaniu Przedstawiona zostanie aparatura badawcza zakupiona w ramach realizacji projektów:
1. „Doposażenie Środowiskowego Laboratorium Miernictwa Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki w laboratorium technologii inteligentnych materiałów i struktur tłumiących”
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 –2020.
2. „Doposażenie Hali Technologicznej w Laboratorium e-Produkcji realizujące koncepcję Przemysłu 4.0”
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 –2020.
Projekt współfinansowany przez Ministra Edukacji i Nauki.