I Spotkanie nauki i Biznesu odbyło się 17 października 2019 r. w Hali Technologicznej Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT w Szczecinie.
W spotkaniu udział wzięli naukowcy i przedsiębiorcy z województwa zachodniopomorskiego.
Podczas spotkania zaprezentowano najnowocześniejsze aparatury badawcze, które zostały zakupione w ramach projektu – „Doposażenie Środowiskowego Laboratorium Miernictwa Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT w Szczecinie”. Przy stanowiskach naukowcy omawiali m.in.

• Wolumetryczne pomiary i kompensacja błędu pozycjonowania obrabiarek CNC z użyciem Laser-Tracer-NG
  • Pomiary drgań z użyciem systemu pomiarowego opartego na platformie ScadasVibco Mobile
  • Wykorzystanie środowiska obliczeniowego Matlab&Simulink do budowy systemu sterowania „inteligentnym żurawiem przeładunkowym”
  • Badania wytrzymałości materiałów z wykorzystaniem nowoczesnej maszyny wytrzymałościowej

W seminarium eksperckim wzięło udział ponad 15 przedstawicieli firm intensywnie rozwijającego się w regionie przemysłu przeładunkowego, drzewnego, stoczniowego i energetyki wiatrowej.